čtvrtek 19. září 2024

Sparta po divokém utkání v Istanbulu sčítá ztráty

Úvodní duel play-off Evropské ligy Sparta na hřišti Galatasaray prohrála 3:2, oba týmy dohrávaly v deseti.

Žlutá karta pro Krejčího znamená stopku pro odvetu.

• Žlutá karta pro Krejčího znamená stopku pro odvetu.

Sparta vstoupila do zápasu s favorizovaným Galatasaray Istanbul sebevědomě a hned na úvod si vytvořila několik slibných šancí. Ale nakonec to byli domácí, kdo v 19. minutě otevřel skóre, když Demirbay z úhlu překvapil Vindahla v bráně Sparty.

Ve zbytku první půle byli více na míči hráči tureckého celku, ale gól z toho už nevytěžili. Zato po změně stran se začaly dít věci. Nejprve Angelo Preciado po přímém kopu pumelicí ze střední vzdálenosti srovnal na 1:1. Ale v následující hektické čtvrthodině hry si smolnou chvíli vybral kapitán Sparty Ladislav Krejčí, který nejdřív rozehrál přímo na kopačky soupeře, aby si následně hlavou srazil míč do vlastní sítě.

O chvíli později ale Pražané dostali dárek v podobě červené karty pro Nelssona, který nedovoleně zastavil unikajícího Birmančeviče. Kuchta po krásné přihrávce Preciada dokázal početní výhody rychle využít a srovnat na 2:2. Jenže pak se hráči Galatasaray adaptovali na nové rozestavení a i v deseti se hnali za gólem. V tom jim pomohl i Ryneš, když se dostal druhou žlutou kartu a srovnal tak síly na hřišti. Vítěznou tečku za duelem z pohledu Galatasaray napsal Icardi, který dal gól z protiútoku poté, co Wiesner na druhé straně ve vyložené šanci trefil pouze gólmana. Sparta tedy na horké turecké půdě prohrála 3:2.

Při odvetě v Praze jí jednogólové manko nepomůže dohnat vyloučený Ryneš ale ani Krejčí s Brimančevičem, kteří budou stát kvůli nasbíraným žlutým kartám. Odvetné utkání je na programu ve čtvrtek 22. února od 21:00 opět v přímém přenosu ČT Sport.

Galatasaray SK – AC Sparta Praha 3:2 (1:0)

Góly: 19. Demirbay, 61. Krejčí (vl.), 90.Icardi – 47. Preciado, 65. Kuchta.

ŽK: 47. Yilmaz – 41. Laci, 50. Ryneš, 78. Birmančević, 83. Krejčí.

ČK: 62. Nelsson. – 80. Ryneš