čtvrtek 26. září 2024

Sparta pěti góly rozdrtila Plzeň, derby vyhrály Vítkovice

Pražská Sparta deklasovala plzeňské hráče pěti góly. Vítkovice v derby porazily Třinec v prodloužení.

Sparťané se radují ze vstřelené branky

• Sparťané se radují ze vstřelené branky

Plzeň dostala bůra

Plzeň na domácím kluzišti podlehla Spartě vysoko 0:5. Sparta se dostala do vedení na konci první třetiny. Zápas otevřel nechytatelnou střelou Irving. Ve druhé třetině se trefili i Salomäki, Ton a Hrabík a Pražané vedli po čtyřiceti minutách už o čtyři branky.

Plzeňskému klubu se navíc zranil Ondřej Rohlík, který zůstal ležet po střetu u mantinelu. Forvard byl nakonec odvezen na nosítkách přímo do nemocnice. Sparta minutu před koncem utkání přidala pátý gól a jen potvrdila, že plzeňský led dnes ovládla Sparta.

„Jsme rádi, že máme tři body po dvou prohraných zápasech v řadě, navíc po výkonech, které nebyly podle očekávání. Od prvního střídání jsme si šli za výsledkem. Hokej je hra chyb, Plzeň měla v první třetině několik přečíslení. Za stavu 1:0 nás podržel Kořenář v bráně, záhy jsme vstřelili naopak gól na 2:0, čímž se utkání zřejmě zlomilo,“ sdělil po utkání trenér Sparty Otakar Vejvoda.

HC ŠKODA PLZEŇ – HC SPARTA PRAHA 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Irving (Ton, Forman), 29. Salomäki, 32. Ton (Moravčík, Krejčík), 39. K. Hrabík (Najman, P. Kousal), 59. Ton (Najman)

Derby vyznělo lépe pro Vítkovice

První branka derby padla až na konci druhé třetiny. Domácí hráči využili přesilovou hru a Jindřich Abdul střelou nad Mazancovo lapačku vstřelil úvodní gól. Hosté odpověděli až osm minut před závěrečnou sirénou. Viliam Čacho umístil puk do otevřeného prostoru.

Utkání rozhodlo až prodloužení. V 62. minutě vybídl Rihards Bukarts kanadského útočníka Anthonyho Nellise, který zajistil Vítkovicím dva body.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC OCELÁŘI TŘINEC 2:1 po prodloužení (0:0, 1:0, 0:1–1:0)

Branky a nahrávky: 40. Abdul (Kalus), 62. Nellis (Rihards Bukarts) – 52. Čacho (Hrehorčák, Dravecký