neděle 22. září 2024

Sparta opět prohrála, Vítkovice deklasovaly Olomouc

Sparta prohrála podruhé v řadě, Liberec vyhrál po nájezdech, Boleslav se radovala po prodloužení a Vítkovice sestřelily Olomouc.

Lukáš Nahodil z Olomouce a brankář Vítkovic Lukáš Klimeš

Zdroj: HC Víktovice Ridera

• Lukáš Nahodil z Olomouce a brankář Vítkovic Lukáš Klimeš
  • Zdroj: HC Víktovice Ridera

Sparta nestačila na Karlovy Vary

Hokejisté Sparty prohráli na domácím ledě s Karlovými Vary. Sparta se z gólu radovala hned v první třetině, ale po trenérské výzvě rozhodčí branku odvolal kvůli nedovolenému bránění brankáři. První regulérní gól zápasu vstřelili hosté ve 34. minutě po střele Reunanena. Energetici ve třetí třetině využili přesilovou hru a dostali se do dvougólového vedení. Domácí hráči dokázali už jen minutu před koncem zápasu snížit při hře bez gólmana. Sparta prohrála už podruhé v řadě a po třech zápasech má na kontě jen tři body.

HC SPARTA PRAHA – HC ENERGIE KARLOVY VARY 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 59. K. Hrabík (Kemiläinen, Krejčík) – 34. Reunanen (Šalda, Černoch), 48. Gríger (Reunanen, Salsten)

Vítkovice sestřelily sedmi góly Olomouc

Olomouc si do Ostravy dojela pro pořádný klepec. Vítkovice se poprvé v zápase trefily ve 14. minutě a od té doby se radovaly ještě šestkrát. Dvakrát skóroval Valentin Claireaux, tři body si připsal Roberts Bukarts za gól a dvě nahrávky. Olomouc prohrála v nové sezoně všechna tři utkání a v tabulce se s hrozivým skórem 5:15 potácí na dně tabulky.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC OLOMOUC 7:1 (1:0, 3:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 14. Rihards Bukarts (Roberts Bukarts), 23. Zdráhal (Bambula), 31. Claireaux, 33. Claireaux (Košťálek, Kalus), 47. Roberts Bukarts (Nellis, Rihards Bukarts), 55. Yetman (Roberts Bukarts, Auvitu), 59. Kalus (Abdul) – 24. Rašner (Anděl)

Liberec rozhodl až v nájezdech

Utkání Hradce s Libercem dospělo až do vabanku v podobě samostatných nájezdů. V něm byl úspěšný jediný exekutor, liberecký Oscar Flynn, který svým úspěšným pokusem rozhodl o výhře hostů .

MOUNTFIELD HK – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 3:4 po nájezdech (1:1, 1:1, 1:1–0:0)

Branky a nahrávky: 6. Pour (Miškář, Šťastný), 40. Pláněk (Freibergs, R. Pavlík), 44. Perret (Tamáši) – 11. Melancon (Lantoši, Flynn), 23. Vlach (Faško-Rudáš), 46. Lantoši, rozhodující nájezd Flynn

Boleslav vyhrála i třetí zápas

Mladá Boleslav rozhodla o své výhře až v prodloužení. O bodu navíc a třetím vítězství za sebou rozhodl prudkou střelou Filip Pavlík.

BK MLADÁ BOLESLAV – HC ŠKODA PLZEŇ 2:1 v prodloužení (0:1, 1:0, 0:0–1:0)

Branky a nahrávky: 34. Jánošík (Závora, Dvořáček), 65. F. Pavlík (Rekonen, Junttila) – 18. Rohlík