pátek 27. září 2024

Sparta nadělila Motoru čtyři góly

V předehrávce pátého kola Tipsport extraligy zvítězila pražská Sparta nad Českými Budějovicemi 4:0. Tomáš Hyka zaznamenal v zápase tři body.

Josef Kořenář vychytal další nulu

Zdroj: HC Sparta Praha

• Josef Kořenář vychytal další nulu
  • Zdroj: HC Sparta Praha

Oslabená Sparta nastoupila do utkání s Motorem bez osmi hráčů. Na marodce jsou nejen zranění Vladimír Sobotka, Vojtěch Mozík, Ondřej Mikliš, David Němeček a Michal Řepík, ale s virózou ulehli i gólman Jakub Kovář a obránci Michal Kempný s Michalem Moravčíkem. Do sestavy se tak dostali i mladí hráči a bulharský hokejista Nino Tomov.

Pražané byli po celý zápas lepším týmem, přesto dlouho nemohli překonat českobudějovického brankáře Kloučka, který v celém utkání čelil 32 střelám. Skóre otevřel až v 36. minutě Tomáš Hyka, který prostřelil gólmana ranou nad beton.

Gólová smršť přišla těsně před koncem zápasu. Během dvou a půl minut sparťanští hokejisté vstřelili tři góly a rázem vedli o čtyři branky. V 55. minutě skóroval Chlapík, poté opět Hyka a čtvrtý gól přidal Irving. Kanadský obránce Aaron Irving se trefil v aktuální sezoně už počtvrté.

Sparťanský gólman Josef Kořenář udržel v Budvar aréně čisté konto a od začátku sezony si připsal již třetí nulu.

BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE – HC SPARTA PRAHA 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 36. Hyka (Salomäki), 55. Chlapík (Najman, P. Kousal), 56. Hyka (Kemiläinen, Chlapík), 57. Irving (Hyka, Hrabík)