pátek 18. října 2024

Sparta je krůček od obhajoby, Birmančevič sestřelil oslabený Baník

Fotbalisté Sparty ve třetím kole nadstavby Fortuna ligy porazili Baník 2:1. Dvěma góly přispěl Birmančevič.

Birmančevič byl hráčem utkání.

Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

• Birmančevič byl hráčem utkání.
  • Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Trenér Sparty Brian Priske musel před třetím kolem nadstavby řešit problémy se sestavou. Kvůli čtyřem žlutým kartám nemohl nastoupit kapitán Ladislav Krejčí ani albánský záložník Kazim Laci. I přesto byli Letenští proti ostravskému Baníku favority, což ve vyprodané epet Areně potvrzovali od prvních minut.

Nejlepším hráčem domácích byl Birmančevič, který už v desáté minutě málem nachytal Letáčka z rohového kopu. S tím si ještě ostravský gólman poradil, ale na dorážku stejného hráče ve 30. minutě už nedosáhl.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté a svou zvýšenou aktivitu v 54. minutě přetavili ve vyrovnávací branku, když se po rohovém kopu k akrobatickému zakončení dostal Frydrych.

Zlomový okamžik utkání přišel o pouhé čtyři minuty později. Ostravský obránce Kpozo při sparťanském úniku zatáhl za záchranou brzdu a viděl za to červenou kartu. Obhájci titulu své početní výhody obratem využili a znovu u toho byl výborně hrající Birmančevič.

Oslabení Slezané pak už neměli sílu s výsledkem nic udělat a tak si Sparta doma připsala další důležitou tříbodovou výhru. Rivalům ze Slávie tím pádem odskočila znovu na rozdíl sedmi bodů. A pokud by Sešívaní nedokázali ve středu proti Plzni naplno bodovat, bylo by o letošním mistru ligy rozhodnuto.

AC Sparta Praha – FC Baník Ostrava 2:1 (1:0)

Góly: 30. a 60. Birmančević – 54. Frydrych.

ŽK: 72. Preciado, 76. Vitík – 27. Kubala, 44. Boula, 78. Frydrych.

ČK: 58. Kpozo.

Rozhodčí: O. Pechanec - P. Caletka, J. Hurych (J. Petřík)

Diváci: 17 057.