čtvrtek 19. září 2024

Sparta dokázala v deseti otočit proti Teplicím a přezimuje na vrcholu

Fotbalisté pražské Sparty zvítězili proti Teplicím, přestože hráli téměř celé utkání v deseti.

Qazim Laci s těčí srovnal na 1:1

Zdroj: x.com/ACSparta_CZ

• Qazim Laci s těčí srovnal na 1:1
  • Zdroj: x.com/ACSparta_CZ

Z minima bodů, které v letošním ročníku Fortuna ligy Sparta ztratila, nechala dva v Teplicích. A nechybělo moc k tomu, aby se totéž opakovalo na závěr podzimní části, kdy Teplice pro změnu zavítaly do Prahy.

Utkání, které mělo mít jasného favorita, změnil v drama Lukáš Sadílek, který po špatné rozehrávce svých spoluhráčů stáhl k zemi unikajícího Bílka a viděl za to už ve čtvrté minutě červenou kartu. Početní výhodu Teplice rychle využily, když ve 13. minutě Yasser střelou k tyči překonal Vindahla. Na rozdíl dvou branek mohl zvýšit ještě v první půli Fila, ale jeho gól byl po zásahu VAR pro ofsajd odvolán.

Do druhé půle vstoupili hosté aktivně a chtěli cennou výhru zpečetit, jenže to se jim nepodařilo a do slibných šancí se čím dál častěji dostávali také Sparťané. Tomáš Grigar v bráně Teplic nicméně dokázal Kuchtu i Krejčího vychytat. Jenže pak přišla 72. minuta, Grigarovi vypadla Haraslínova střela a k dorážce se dostal Laci, který s pomocí Krejčího teče srovnal na 1:1.

Když pak v 90. minutě Olatunji využil dalšího zaváhání teplického gólmana a vystřelil Spartě výhru, téměr vyprodanou Letnou ovládla euforie. Úřadující mistr dokázal i v deseti zápas s Teplicemi otočit a zakončit podzimní část Fortuna ligy vítězně. To mimo jiné znamená, že Sparťané budou králi ligového podzimu s náskokem pěti bodů na Slávii, které zbývá odehrát o jeden zápas více.

AC Sparta Praha - FK Teplice 2:1 (0:1)

Branky: 72. Krejčí ml. (Laçi), 90. Olatunji (Kuchta) – 13. Jásir