středa 2. října 2024

Sparta díky bojovnosti veze ze Stuttgartu cenný bod

Fotbalisté pražské Sparty remizovali v rámci druhého kola Ligy mistrů s německým Stuttgartem 1:1.

Sparťané remizovali se Stuttgartem.

Zdroj: ČTK / imago sportfotodienst / Markus Ulmer

• Sparťané remizovali se Stuttgartem.
  • Zdroj: ČTK / imago sportfotodienst / Markus Ulmer

Ve druhém kole ligové fáze Ligy mistrů byl z dvojice VfB Stuttgart - AC Sparta Praha jednoznačným favoritem domácí tým. Vicemistra Bundesligy vyzvali Sparťané poté, co minulý týden senzačně porazili Salcburk.

Německý celek potvrdil svou roli favorita už po necelých deseti minutách hry, když Maximilian Mittelstädt odcentroval na nehlídaného Enza Millota a ten hlavičkou poslal Stuttgart do vedení.

Sparťané ale nesložili zbraně a mohli záhy odpovědět, jenže Vitíkova hlavička po centru Karinena trefila jen tyč. Výbuch emocí v sektoru fanoušků hostí tak přišel až ve 32. minutě když Kaan Karinen zahrál přímý kop z nebezpečného prostoru s milimetrovou přesností. A přestože se gólman Stutgartu po míči natahoval, neměl šanci ho vytěsnit mimo tři tyče.

Do druhého poločasu tak zápas vstupoval za vyrovnaného stavu a během pětačtyřiceti minut se na tom nic nezměnilo. S blížícím se koncem hrací doby se sice sparťané dostávali pod čím dál větší tlak, ale dokázali mu odolat a několikrát dokonce sami zahrozit.

Sparta tak díky skvělému týmovému výkonu veze z konfrontace s vicemistrem Bundesligy cenný bod a po dvou kolech Ligy mistrů má už body čtyři.

Nyní se musí svěřenci trenéra Larse Friise rychle přeorientovat zpět na domácí Chance ligu, v níž je čeká třaskavé derby se Slávií.

VfB Stuttgart - AC Sparta Praha 1:1 (1:1)

Branky: 7. Millot (Mittelstädt) – 32. Kairinen

Karty: 12. Stenzel (STU) – 77. Kairinen (SPA)

Držení míče: 71 % : 29 %.

Střely na branku: 11:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:12.

Autor: Ota Černý