úterý 22. října 2024

Španělky si poprvé zahrají o zlato

Fotbalistky Španělska zvítězily nad Švédkami 2:1 a poprvé si zahrají finále mistrovství světa.

Španělské fotbalistky jsou ve finále

• Španělské fotbalistky jsou ve finále

Utkání nepřineslo mnoho šancí. Zápas začal být zajímavý až od 81. minuty, kdy Španělsko vstřelilo gól. Salma Paralluelová se trefila k pravé tyči. Švédsko dokázalo odpovědět v 88. minutě, kdy Rebecka Blomqvistová halfvolejem srovnala na 1:1.

O výhře Španělek rozhodla jejich kapitánka. V 90. minutě Olga Carmonaová nádhernou střelou z hranice vápna nedala švédské brankářce šanci a poslala španělské fotbalistky do finále šampionátu.

Španělky vyhrály v Aucklandu 2:1 a ve finále vyzvou vítězky zápasu mezi Austrálií a Anglií. Poražené Švédky čeká utkání o bronzovou medaili.