neděle 8. září 2024

Souček s Coufalem vyhráli finále Konferenční ligy v Praze

Finále druhého ročníku Evropské konferenční ligy, které hostila Praha, ovládli fotbalisté West Hamu United, italskou Fiorentionu porazili 1:2.

West Ham United zvítězil v EKL

Zdroj: Twitter @europacnfleague

• West Ham United zvítězil v EKL
  • Zdroj: Twitter @europacnfleague

Důležitý zápas začaly oba týmy opatrně a během prvního poločasu žádná velká šance k vidění nebyla. Ve druhém dějství otevřel gólový účet záložník West Hamu Said Benrahma, který proměnil penaltu nařízenou po ruce Biraghiho. Fiorentina ale dokázala rychle odpovědět a po trefě Bonaventury bylo srovnáno, 1:1.

V závěru zápasu se do několika slibných šancí dostal i Tomáš Souček, český záložník ve službách West Hamu, ale vyrovnané utkání se mu rozhodnou nepodařilo.

Když už se zdálo, že duel směřuje k prodloužení, vyslal Lucas Paqueta perfektně načasovaným pasem do úniku Jarroda Bowena. Reprezentační útočník Anglie si s nabídkou uměl poradit a přízemní střelou v 90. minutě zápas rozhodl.

West Ham United tak mohl poprvé od roku 1965 slavit titul na evropské scéně. Euforii si na stadionu v Edenu po právu užívali i dva čeští reprezentanti Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem. Antonín Barák v dresu Fiorentiny naopak neskrýval velké zklamání.

ACF Fiorentina – West Ham United 1:2 (0:0)

Branky: 67. Bonaventura (N. González) – 62. Benrahma (pen.), 90. Bowen (Paquetá)