Souboj spurtérů ovládl Australan Groves, čtvrté místo urval Mathias Vacek

Celkovému pořadí stále vládne Ben O´Connor, druhý Roglič se musel v závěru po defektu dotahovat do pelotonu

• Kaden Groves (vpravo) ovládl 14. etapu Vuelty, ve finiši těsně porazil Belgičana Van Aerta.

Žádný únik, ale souboj sprintérů ve finiši. Ve 14. etapě Vuelty peloton v posledním táhlém stoupání vstřebal poslední pokus uprchlíků a tak si to o vítězství rozdali elitní spurtéři. Belgičan Wout van Aert v zeleném trikotu znovu řádil v průběhu závodu, když si na vrcholu Puerto de Leitariegos dojel pro desetibodovou prémii a pojistil si tak vedení i ve vrchařské soutěži. Pomyslná třešnička na dortu mu však unikla, ve finiši jej těsně předstihl Australan Kaden Groves. „Vůbec jsem nečekal, že by se mohlo jít do sprintu. Ale v kopci nikdo neútočil, takže se jelo ve zvladatelném tempu,“ pochvaloval si vítěz.

Skvěle si vedl i Mathias Vacek. Český cyklista zvládl závěrečný kopec a ve sprintu si vybojoval čtvrté místo.

V průběžném pořadí se na čele nic nezměnilo. Ben O´Connor stále drží červený dres. Druhý Slovinec Primož Roglič řešil ke konci etapy defekt, musel vyměnit kolo a dohánět půlminutovou ztrátu na peloton. Zvládl to a tak má na vedoucího Australana manko stále ´jen´ 81 sekund.