Smutné loučení. Antukový princ v Paříži skončil už v předkole

Dominik Thiem se do hlavní soutěže Roland Garros nedostal

Dominik Thiem.

• Dominik Thiem.

Antuka mu svědčí, na největším turnaji na oranžovém povrchu byl dvakrát ve finále. Tam prohrál, pochopitelně, vždyť pokaždé narazil na antukového krále Rafaela Nadala. I přesto nebo právě proto se Dominiku Thiemu přezdívá velmi lichotivě antukový princ.

Nebo spíš přezdívalo. Zraněními zužovaný Rakušan si letos na dvorcích Roland Garros v hlavní soutěži nezahraje. Až 131. muž v žebříčku ATP nedostal od pořadatelů divokou kartu a jeho snaha přejít přes kvalifikaci se zadrhla ve druhém kole, kde prohrál po setech 2:6 a 5:7 s Otto Virtanenem.

Bývalá světová trojka již dříve na sociálních sítích vzkázala, že v říjnu ukončí kariéru. Naposledy se představí na turnaji ve Vídni. Thiem 17krát ovládl turnaje ATP, vyhrál US Open, nejlepší tenis hrál v letech 2016 až 2020, kdy hrál vždy Turnaj mistrů. Byl možná největším konkurentem Velké trojky. Jenže to zpropadené zápěstí. Teď dává Paříži definitivní sbohem.