Slovenská opozice chce za prezidenta Korčoka. Průzkumy favorizují Pellegriniho

Bývalý slovenský ministr zahraničí Ivan Korčok se opírá o podporu slovenské opozice i prezidentky Zuzany Čaputové. Avšak podle sázkových kanceláří má větší šanci na úspěch Peter Pellegrini.

profimedia-0843875073

Pellegriniho billboard k prezidentským volbám
Zdroj: Profimedia

  • Pellegriniho billboard k prezidentským volbám
  • Zdroj: Profimedia

Středopravicové konzervativní Křesťanskodemokratické hnutí (KDH) podpořilo v prezidentských volbách bývalého slovenského ministra zahraničí Ivana Korčoka. Lídři KDH komentovali podporu tím, že očekávají, že bude zastupovat různé společenské skupiny a respektovat ústavní hodnoty. Korčok za podporu poděkoval a zdůraznil, že zůstává občanským kandidátem, který si klade za cíl udržet rovnováhu ve slovenské politice.

Kromě KDH již podpořily Korčoka také Progresivní Slovensko (PS), Svoboda a Solidarita (SaS) a také mimoparlamentní strana Demokraté. Největším konkurentem a dosavadním favoritem prezidentských voleb na Slovensku dle průzkumů i sázkových kanceláří je předseda vládní strany Hlas – sociální demokracie Peter Pellegrini.

První kolo prezidentských voleb se uskuteční 23. března, s případným druhým kolem 6. dubna. Průzkumy naznačují v prvním kole těsný souboj mezi Korčokem a Pellegirnim. Rozdíl je predikován jen kolem dvou až tří procent, kdy Pellegrinimu je přisuzován zisk 38 procent a Korčokovi 36 procent. Podle bookmakerů se stane příštím slovenským presidentem spíše Pellegrini, s kurzem 1,67, oproti Korčokovi s kurzem 2,05.

Autor: Šimon Mitro

Související

Robert Fico
Zahraniční

Pozitivní zprávy ze Slovenska. Fico je mimo ohrožení života

438164782_2179704435705967_4289271848474290598_n
Zahraniční

Fico leží po další operaci na JIPce. Po schůzce s Pellegrinim vyzval ke klidu

GNoJyigXMAEBQAE
Zahraniční

Další politici čelí výhrůžkám. Podezřelého ze Srbska už zadržela policie

profimedia-0873301874
Zahraniční

Atentántík je na svůj čin hrdý. Na demonstracích provolával slávu Ukrajině