Největší důvěru mezi Slováky má dva týdny po nástupu do úřadu prezident Peter Pellegrini. Tomu podle průzkumu agentury Ipsos důvěřuje 53 procent obyvatel. Na druhém místě se umístila jeho předchůdkyně Zuzana Čaputová s výsledkem 47 procent. Zmíněný průzkum ale jasně ukazuje polarizaci slovenské společnosti, protože důvěru Pellegrinimu přiznali hlavně voliči vládních stran SMER-SD, HLAS-SD a SNS. Naopak Čaputové věří zejména voliči opozice, především hnutí Progresívne Slovensko.
Rozdělení společnosti na Slovensku ukazují i další místa v žebříčku důvěryhodnosti. Premiérovi Robertu Ficovi důvěřuje 38 procent Slováků, prakticky všichni se však rekrutují z podporovatelů vládních stran. Jeho největší politický oponent a šéf Progresívneho Slovenska Michal Šimečka je důvěryhodný pro 29 procent Slováka. Ti však de facto bez výhrad v parlamentních volbách volili právě toto liberální hnutí.
Mezi tyto politické lídry se vklínil i neúspěšný kandidát na prezidenta Ivan Korčok. Tomu věří 37 procent obyvatel Slovenska. Tomu sice důvěřují především voliči opozice a hlavně Progresívneho Slovenska, ale jeho záběr je širší než u Šimečky. Podle závěrů průzkumu je to dané tím, že se Korčok ještě v otázce budoucího politického směřování, nevyprofiloval.