Ven z pavilonu vycházejí i lvi nebo tygři a celá řada ptačích druhů hnízdí napříč areálem. „Při nynějších denních teplotách kolem dvaceti stupňů Celsia návštěvníci spatří venku drtivou většinu zvířat v Zoo Praha po celý den. Gorily nížinné v Rezervaci Dja mají i s ohledem na choulostivá mláďata trochu odlišný režim, největší šanci je pozorovat při pastvě na čerstvé trávě mají lidé mezi desátou a druhou hodinou,“ radí zoologický náměstek zoo Jaroslav Šimek.
Slonice Tamara a Lakuna si užívají bahenní lázeň v travnatém výběhu Údolí slonů, kde je možné samičí stádo zastihnout v dopoledních hodinách. Sloni indičtí díky těmto koupelím pečují o svou kůži, kterou tak chrání před sluncem, hmyzem, zvlhčují ji a současně se celkově ochlazují – na většině těla totiž slonům chybí potní žlázy. Oba hroši obojživelní – Maruška a Tchéco dostávají svému druhovému jménu denně před zraky návštěvníků. Samice tygra sumaterského Surya si aktuální teploty užívá ve venkovním výběhu Pavilonu šelem a plazů v dolní části zoo. Vombatům obecným tasmánského poddruhu jsou jarní teploty kolem dvaceti stupňů Celsia příjemné, a tak je velká šance je zastihnout ve výběhu: nejlépe kolem 14. hodiny.
Díky teplému počasí i stále pozdějších západů slunce prodlužuje zoo otevírací dobu až do 19 hodin. Stalo se tak výjimečně o měsíc dřív než obvykle.