neděle 8. září 2024

Slavný Rafa se na vrchol nedostal, ve finále ho smetl Portugalec Borges

Španělský tenista turnajové finále po dvou letech nezvládl, 93. triumf v kariéře nezískal

• Byls lepší. Rafael Nadal ve finále v Bastadu na vítězství nedosáhl, porazil ho Nuno Borges.

Slavný Rafa antukovou generálku na Paříž nedotáhl do konce. Ve švédském Bastadu se Rafael Nadal po třísetových bitvách dostal až do finále, tam jej ale nachytal Portugalec Borges.

Sedmadvacetiletý tenista, který je na 51. místě v žebříčku, porazil Rafaela Nadala jednoznačně 6:3, 6:2. V první sadě antukový král prolomil dvakrát soupeřovo podání, sám jej ale ztratil hned třikrát. Ve druhém setu pak ještě vedl 2:1, sedmý nasazený hráč však poté získal pět gemů v řadě.

„Celý týden jsem si to tu užíval, zahrál jsem si pár hodně dlouhých zápasů. Dneska to nebyl můj den, ale Nuno si zaslouží uznání,“ prohlásil po zápase poražený finalista.

Osmatřicetiletý Španěl startoval ve Švédsku po dvouměsíční přestávce. Turnaj na antuce v Bastadu byl pro něj poslední prověrku před olympijským turnajem na kurtech Roland Garros. Nadal získal do této chvíle 92 titulů na profesionálním okruhu.