sobota 28. září 2024

Slavia veze z Ženevy tři body

Úvodní zápas skupinové fáze Evropské ligy fotbalistům Slavie vyšel. Na hřišti týmu Servette Ženeva vybojovali výhru 0:2.

Slávisté se radují po gólu na 0:2

• Slávisté se radují po gólu na 0:2

Slávisté nastoupili proti Ženevě v extrémně deštivém počasí a první poločas nepřinesl mnoho fotbalové krásy. Přesto se svěřenci Jindřicha Trpišovského spolu s početnou skupinou fanoušků, kteří do Ženevy dorazili, mohli ve 32. minutě radovat. Po centru z pravé strany se míč odrazil přímo k Masopustovi, který neváhal a prudkou střelou poslal svůj tým do vedení, 0:1.

Ve druhém dějství se obraz hry příliš nezměnil, nicméně sešívaní hrající v netradičních zelených dresech, dokázali znovu udeřit. Po rohovém kopu, který prodloužil střídající Zafeiris trknul míč neomylně do brány Igoh Ogbu a zvýšil tak vedení Slavie na 0:2.

V závěru utkání se do ojedinělých šancí dostali také domácí, jenže Aleš Mandous si s nepříliš nebezpečnými pokusy dokázal poradit. Slávisté tedy vezou domů důležité tři body. Další utkání Evropské ligy je čeká 5. října, kdy se před domácími fanoušky představí proti moldavskému týmu Sheriff Tiraspol.

Autor: Ota Černý