pondělí 8. července 2024

Slavia vede po vítězství nad Baníkem tabulku

Fotbalisté Slavie Praha se po výhře nad Baníkem 1:0 dostali do čela tabulky. Do sestavy se vrátil Bořil.

Hráči Slavie po vstřeleném gólu

• Hráči Slavie po vstřeleném gólu

Téměř dva roky trvalo, než se slávistický Jan Bořil vrátil na trávník. Do zápasu vstoupil s kapitánskou páskou. První polovina zápasu mnoho šancí nepřinesla. Ve 20. minutě vypálil kapitán Bořil na ostravskou bránu, pěknou střelu musel Letáček vytáhnout nad břevno. V 31. minutě šel sám na brankáře Letáčka slávista Tijani. Nigerijský fotbalista ve velké šanci mířil vedle.

Tijani si spravil chuť dvě minuty po změně stran. V nepřehledné situaci před brankou se nejlépe zorientoval a poslal Slavii do vedení 1:0. V 75. minutě ohrozil ostravskou branku Ševčík, který po standardní situaci trefil břevno. Slavia udržela těsnou výhru až do konce zápasu a radovala se z vítězství nad Baníkem 1:0. Pražský klub po pěti kolech neztratil ani bod a dostal se do čela tabulky.

Zdroj: slavia.cz