čtvrtek 19. září 2024

Slavia udělala velký krok směrem k LM, dvěma góly pomohl Chorý

Fotbalisté pražské Slavie doma porazili belgický celek Royale Union SG 3:1 a do odvety třetího předkola Ligy mistrů půjdou s komfortním dvoubrankovým náskokem.

Tomáš Chorý se stal hrdinou utkání.

• Tomáš Chorý se stal hrdinou utkání.

Úvodní duel třetího předkola Ligy mistrů vyšel fotbalistům Slavie na výbornou. V souboji dvou vicemistrů měl od začátku navrch ten český oproti belgickému Royale Unionu SG.

Hlavní postavou sešívaných byla kontroverzní letní posila z Plzně Tomáš Chorý. Ten dvěma góly v prvním poločase nasměroval svěřence Jindřicha Trpišovského na vítěznou trajektorii. První branku v novém dresu a hned na evropské půdě vstřelil Chorý už v 19. minutě po přesném centru Provoda z rohu hřiště. Druhou trefu přidal devětadvacetiletý dlouhán ještě před přestávkou po rohovém kopu Zafeirise.

Zmar hostů dokonal v 57. minutě gólman Moris, jehož chybnou rozehrávku vystihl Oscar Dorley a pohodlně zvýšil už na 3:0. Kaňku na jinak suverénním výkonu Slavie udělal debutant Bušek, který si nešťastně srazil míč do vlastní sítě.

V závěru pak belgický Union oslabil Fuseini, který mimo hru vrazil do Davida Douděry a viděl za to červenou kartu.

Slávisté tedy nakonec v Edenu vybojovali slibné dvoubrankové vedení, které budou hájit na hřišti soupeře už za týden 13. sprna.

SK Slavia Praha - Royale Union St-Gillois 3:1 (2:0)

Branky: 19. Chorý (Provod), 41. Chorý (Zafeiris), 57. Oscar – 73. Bužek (vla.)

Žluté karty: 68. Provod (SLA), 85. Oscar (SLA) – 43. Vanhoutte (GIL), 53. Puertas (GIL), 85. Moris (GIL), 89. Teklab (GIL)

Červené karty: 85. Fuseini (GIL)

Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:16.

Autor: Ota Černý