pátek 17. května 2024

Slavia po nejistém výkonu udolala Liberec

Čeští zástupci v evropských pohárech se v lize představili v sobotu. Slavia jako jeden z nich doma porazila Liberec 3:0.

Fotbalisté Slavia a Liberce v souboji.

• Fotbalisté Slavia a Liberce v souboji.

Jednoznačný výsledek 3:0 nenapovídá mnoho o vyrovnanosti utkání mezi pražskou Slávií a Libercem. Domácí začali aktivněji a úvodní tlak vyústil v pokutový kop, který proměnil Jurečka.

Jenže další minuty patřily hostům, z nichž byl nejblíže vstřelení branky Kulenovič. Ten v prvním poločase orazítkoval břevno Staňkovy brány a po změně stran měl k dispozici hned trojnásobné zakončení z bezprostřední blízkosti. Jenže Staňek ukázal své nadstandardní kvality a ani jeden z pokusů za svá záda nepustil.

Výhru si Slavisté pojistili v závěrečné desetiminutovce, když se nejdříve po centru Wallema prosadil Chytil a v 90. minutě pak doklepnutím do prázdné brány pečetil na 3:0 Jurečka.

Slavia se díky tomu na pár hodin vyhoupla do čela tabulky. Sparta si však ve večerním utkání s Hradcem bude moci vzít vedení zpět.

SK Slavia Praha - FC Slovan Liberec 3:0 (1:0)

Branky: 15. Jurečka (pen.), 83. Chytil (Wallem), 90+1. Jurečka (Zmrzlý)

V dalších odpoledních zápasech Plzeň vyhrála na hřišti Jablonce a Pardubice v dvojnásobném oslabení podlehly Baníku.

Autor: Ota Černý