pátek 25. října 2024

Slavia favorita potrápila, ale body z Bilbaa neveze

Fotbalisté pražské Slávie prohráli po kvalitním výkonu v Evropské lize s baskickým klubem Athletic Bilbao 1:0.

Tomáš Chorý zasáhl až do 2. poločasu.

Zdroj: ČTK / AP / Miguel Oses

• Tomáš Chorý zasáhl až do 2. poločasu.
  • Zdroj: ČTK / AP / Miguel Oses

Slávisté v rámci třetího kola ligové fáze Evropské ligy zavítali do Baskicka. Aktuálně vedoucí tým české nejvyšší ligy čekala na ikonickém stadionu San Mamés těžká prověrka v podobě Athletica Bilbao.

Jindřich Trpišovský tentokrát do základu nepostavil svého nejnebezpečnějšího útočníka Tomáše Chorého. Přesto se Slavia jen za první čtvrthodinu dostala ke třem velmi slibným šancím. Žádná nich ovšem neskončila gólem.

Domácí se dostali více do hry až kolem 25. minuty a málem z toho hned byla penalta za zákrok Bořila na Iñakiho Williamse. Jenže VAR odhalil, že tomuto okamžiku předcházel faul na slávistu Oscara a pokutový kop odvolal. Domácí fanoušci se ovšem gólu i tak záhy dočkali. Střelu Nica Williamse totiž nešťastně srazil za záda brankáře Kinského David Zima.

Ve druhém poločase Slávisté dál svého soupeře drželi daleko od své brány a možná až překvapivě ostřelovali tu jeho. Jenže gólman Agirrezabala byl ve střehu a žádná se slibných šancí sešívaných neskončila v síti.

Svěřenci Jindřicha Trpišovského tak favorizovaného soupeře sice dokázali potrápit, ale nakonec se domů vracejí bez bodu.

Na začátku listopadu je čeká další těžký venkovní zápas Evropské ligy, tentokrát ve Frankfurtu, kde dokázala senzačně remizovat Viktoria Plzeň.

Athletic Bilbado - SK Slavia Praha 1:0 (1:0)

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 0:6. Rohy: 0:8. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 16:15.

Autor: Ota Černý