Šlágr kola skončil šokem pro Slávii

Fotbalisté Plzně zvítězili na hřišti Slávie 1:2, lídra tabulky dvěma góly sestřelil Erik Jirka.

Erik Jirka slaví gól

Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

• Erik Jirka slaví gól
  • Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Šlágr 14. kola letošního ročníku Fortuna ligy proti sobě postavil pražskou Slávii, která po minulém kole vládla tabulce a Viktorii Plzeň, která na čelo ligového pelotonu ztrácela 11 bodů.

Svěřenci Miroslava Koubka vstoupili do zápasu aktivně a bylo vidět, že se na soupeře skvěle připravili. Nicméně z gólu se jako první radovali domácí, když ve 13. minutě Mick van Buren hlavičkou překonal navrátilce do plzeňské brány Jindřicha Staňka, 1:0.

Hosté se i přes nepříznivé skóre nadále prezentovali sympatickou hrou a po změně stran se dokázali prosadit i gólově. Nejprve Erik Jirka v 64. minutě zužitkoval perfektní pas od Sampsona Dweha a srovnal na 1:1. Tentýž hráč potěšil fanoušky hostů znovu o 15 minut později, když ho vyslal do úniku střídající Vydra, 1:2.

V závěru velmi cenné tři body pro Plzeň zachránil Jindřich Staněk, který vytáhl nebezpečnou Masopustovu ránu na břevno.

Plzeň tak po dlouhých devíti letech dokázala vyloupit pražský Eden a zároveň Slávii připravit první porážku v letošní sezoně.

„Nechtěli jsme hrát defensivně, to na Slávii neplatí. Erik Jirka byl dnes famózní, nejen dopředu ale i dozadu. Takového hráče jsem neviděl,“ chválil trenér Plzně Miroslav Koubek dvougólového střelce.

„Měli jsme svůj cíl a plán, který jsme do poslední minuty plnili,“ vrátil Jirka kompliment svému trenérovou i spoluhráčům.

Plzeň se díky výhře nad jedním ze dvou největších rivalů vrací mezi vážné zájemce o souboj o ligové prvenství. Zatímco Slávia musela znovu přenechat čelo tabulky městským rivalům ze Sparty.

SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)

Branky: 13. Van Buren (Wallem) – 64. Jirka (Dweh), 79. Jirka (M. Vydra)

Autor: Ota Černý