sobota 19. října 2024

Šlágr kola ovládly Pardubice, Sparta veze z Hradce debakl

Páteční 12. kolo Tipsport Extraligy přineslo reprízu loňského finále. V něm Dynamo Pardubice zvítězilo nad mistry ze Třince 4:2.

Třinec na ledě Pardubic neuspěl.

Zdroj: ČTK / Vostárek Josef

• Třinec na ledě Pardubic neuspěl.
  • Zdroj: ČTK / Vostárek Josef

O šlágru 12. kola Tipsport Extraligy ledního hokeje nemohlo být pochyb. Svedlo totiž proti sobě loňské mistry z Třince a vicemistry z Pardubic. Do zápasu sice vstoupili lépe Oceláři, ale Dynamo zejména povedenou druhou třetinou dokázalo strhnout zápas na svou stranu. V závěru ještě Kurovský svou trefou na 3:2 utkání zdramatizoval, ale v následné hře bez brankáře hosté inkasovali počtvrté a domů se tak vraceli s prázdnou. Pardubice se naopak díky třetí výhře v řadě bodově vyrovnaly vedoucímu Litvínovu.

HC DYNAMO PARDUBICE – HC OCELÁŘI TŘINEC 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Červenka (Herčík, D. Musil), 25. Smejkal (Kaut, Poulíček), 37. Herčík (T. Zohorna, L. Hájek), 60. R. Kousal – 13. Kundrátek (Cienciala), 52. Kurovský (Roman).
Rozhodčí: Vrba, Stano – Hynek, Thuma.
Vyloučení: 4:3.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 37:19.

Hradec Králové sice nezačal sezonu ideálně, ale v posledních kolech se mu dařilo, když v prodloužení porazil dokonce i vicemistry z Pardubic. V zápase proti podobně rozjeté Spartě se tak čekala napínavá podívaná. Ke zklamání hostujících fanoušků ovšem góly nakonec padaly pouze do branky devatenáctiletého gólmana Sparty Tomáše Voleveckého. A napadalo jich tam hned pět. Jeden z nich si připsal i nový hráč Mountfieldu - Kanaďan Connor Bunnaman.

MOUNTFIELD HK – HC SPARTA PRAHA 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Miškář, 28. Bunnaman (Perret, Jergl), 36. Perret (Tamáši, Jergl), 39. Jergl (Tamáši), 50. McCormack (Perret).
Vyloučení: 5:6, navíc Forman (Sparta) 5 + DKU za vražení na hrazení.
Střely na branku: 43:28.

Olomouc je v letošní sezoně tvrdým oříškem, na který narazili i favorité jako Sparta nebo Pardubice. Nicméně v posledním kole si na ni vyšláplo sedmi góly Kladno a tak byli fanoušci napjatí, jak si Kohouti poradí s desátými Karlovými Vary. A poradili si s nimi úspěšně, když díky gólům v přesilových hrách vedli už po deseti minutách o dva góly. Hosté sice dokázali v závěrečné třetině snížit, ale definitivní tečku napsal gólem do prázdné brány útočník Olomouce Kohout.

HC OLOMOUC – HC ENERGIE KARLOVY VARY 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Kohout (Nahodil, Káňa), 10. Plášek, 60. Kohout – 48. Mamčics (Černoch, Sapoušek).
Rozhodčí: Kika, Cabák – Hlavatý, Axman.
Vyloučení: 1:4.