45letá Saridewi Djamani je v cele smrti od roku 2018. Poprava oběšením ji čeká v pátek. Ve středu v zemi popravili 56letého muže za držení 50 gramů heroinu.
Saridewi Djamani se stane první popravenou ženou v Singapuru po téměř 20 letech. Naposledy dostala hrdelní trest 36letá kadeřnice Yen May Woen v roce 2004.
Podle vlády je trest smrti účinným odstrašujícím prostředkem a soudní procesy jsou spravedlivé. Oba odsouzení ale vypověděli, že je policie při výsleších vydírala. Aktivisté, kteří dlouhodobě proti přísným trestům bojují, tvrdí, že popravy nijak neovlivňují drogovou činnost v zemi. "Neexistuje žádný důkaz, že by trest smrti měl odstrašující účinek, nebo že by měl vliv na snížení užívání nebo dostupnosti drog," řekla Chiara Sangiorgio z Amnesty International.
Singapur je podle Amnesty International spolu s Čínou, Íránem a Saudskou Arábií jednou z mála zemí, které popravují lidi za drogové zločiny. Od doby, kdy vláda po dvouleté přestávce kvůli pandemii, popravy znovu obnovila, vykonalo se nejmíň 13 trestů smrti.