pondělí 16. září 2024

Senzace! Juniorky si zahrají semifinále mistrovství světa

České hokejistky do 18 let porazily na mistrovství světa ve čtvrtfinále Švédsko a postoupily do semifinále.

Šapovalivová slaví svůj druhý gól v utkání

• Šapovalivová slaví svůj druhý gól v utkání

České juniorky postoupily do semifinále mistrovství světa po dlouhých devíti letech. Ve čtvrtfinálovém souboji porazily hokejistky ze Švédska 4:2 a po skvělém výkonu si zahrají semifinále.

V utkání šly do vedení v 15. minutě švédské hráčky. Isabelle Leijonhielmová přelstila českou obranu a bekhendem překonala brankářku Šenkovou. Češky odpověděly za necelou minutu. Po neproměněné šanci dvě na jednu dorazila kotouč do sítě Šapovalivová, 1:1. Češky gól nabudil a vzápětí to byly ony, které měly po gólu Plosové jednobrankový náskok.

Švédky boj o semifinále nevzdávaly. Ve 48. minutě po samostatném úniku srovnala na 2:2 Hellmanová. České hráčky ukázaly svoji bojovnost. Česká kapitánka Adéla Šapovalivová si sjela do mezikruží, odkud po krásné střele překonala podruhé v zápase švédskou gólmanku. O tři minuty později potvrdila Vocetková gólem vítězství českého týmu nad Švédskem 4:2. Semifinále sehrají české hráčky v sobotu.

ŠVÉDSKO – ČESKO 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 15. Leijonhielmová (Hedqvistová), 48. Hellmanová (Leijonhielmová, Brenkleová) – 16. Šapovalivová (Plosová, Čabelová), 18. Plosová (Čabelová), 52. Šapovalivová (Plosová, Paroubková), 55. Vocetková (Gildainová, Hujová)

Zdroj: ceskyhokej.cz