Sen o medaili se Miculyčové rozplynul

Cyklistka Iveta Miculyčová medaili z olympijských her nepřiveze. Ve finále freestyle BMX skončila šestá.

Iveta Miculyčová při finálové jízdě

• Iveta Miculyčová při finálové jízdě

Iveta Miculyčová se při rozcvičování před dnešním finále srazila s jednou z favoritek turnaje Američankou Hannah Robertsovou. Obě závodnice se ale rychle oklepaly a pokračovaly v tréninku.

Do finále nastoupila česká sportovkyně jako pátá v pořadí. První jízdu jela na jistotu, neriskovala a připsala si 82,30 bodu. Po prvních pokusech si držela pátou příčku. Američanka Robertsová, Číňanka Sun Ťia-čchi a Francouzka Perezová v první jízdě upadly.

Ve druhé jízdě šlo o všechno. Osmnáctiletá Češka zaváhala hned při prvním triku, sjela jí noha z pedálů a v jízdě nepokračovala. Miculyčové bylo jasné, že medaile je již nenávratně pryč. Zklamaná Češka jen stěží skrývala slzy. Z premiérových olympijských her si odváží šesté místo.

Závod vyhrála Číňanka Teng Ja-wen, která zajela famózně obě jízdy a získala 92,60 bodu. Druhá skončila Američanka Perris Benegasová, třetí Australanka Natalya Diehmová.