Až do roku 2005 pomáhala data z ERBS výzkumníkům zkoumat, jak Země absorbuje a vyzařuje energii ze Slunce, měřila koncentrace ozónu, vodní páry, oxidu dusičitého a aerosolů ve stratosféře Země.
Americké ministerstvo obrany podle prohlášení NASA potvrdilo, že ERBS v neděli ve 23:04 ET nad Beringovým mořem znovu vstoupil do zemské atmosféry.
Bezprostředně nebylo jasné, zda části satelitu přežily opětovný vstup. Očekávalo se, že většina satelitu shoří při pohybu atmosférou. NASA vypočítala, že riziko poškození čehokoliv na Zemi je velmi nízké – přibližně 1 ku 9 400.
Družice překročila svou očekávanou dvouletou životnost, fungovala po dobu 21 let.
Přístroj na palubě ERBS, Stratospheric Aerosol and Gas Experiment II (SAGE II), shromáždil údaje, které potvrdily, že ozonová vrstva klesá v globálním měřítku.
Tyto údaje pomohly utvářet Montrealskou protokolární dohodu podepsanou v roce 1987 desítkami zemí, která vyústila v dramatický pokles chlorfluoruhlovodíků (CFC) ničících ozonovou vrstvu. Chemikálie se kdysi běžně používaly v aerosolových sprejích, chlazení a klimatizace.
Pokud by zákaz CFC nebyl schválen, svět by byl na cestě ke kolapsu ozonové vrstvy a dalšímu globálnímu oteplování o 2,5 stupně Celsia do konce století, zjistila studie z roku 2021.