Rychlý konec šampiona. Alcaraz nestačil na Nizozemce Van de Zandschulpa

Španělský tenista prohrál ve druhém kole jednoznačně ve třech setech

Byls lepší. Carlos Alcaraz gratuluje svému přemožiteli.

• Byls lepší. Carlos Alcaraz gratuluje svému přemožiteli.

Tak to se nečekalo. Letos vyhrál Roland Garros a ve Wimbledonu vymetl Novaka Djokoviče ve finálovém duelu ve třech setech. Na US Open ale Carlos Alcaraz rychle narazil, už ve druhém kole prohrál s Nizozemcem Van de Zandschulpem jednoznačně 1:6, 5:7, 4:6. „Musím říct, že mi po tomto duelu došla slova. Byl to pro mě neuvěřitelný večer,“ pochvaloval si 74. hráč světového žebříčku.

Pro španělského šampiona to byl naopak mizerný zápas. Ztratil hned první servis a za půl hodinu i první set. Další sady již byly vyrovnanější, 21letý tenista dokonce před startem třetího setu odešel na chvíli z kurtu, ani to však nepomohlo. V koncovkách byl lepší Nizozemec. Alcarazovi tak přerušil 15zápasovou vítěznou šnůru na grandslamech.

Mnohem lépe si vedly obě jedničky turnaje. Jannik Sinner ve druhém kole smetl Američana Alexe Michelsena 6:4, 6:0, 6:2. A podobným způsobem ovládla duel druhého kola také Iga Šwiateková. Polka potupila Japonku Enu Šibaharaovou 6:0, 6:1.