pondělí 16. září 2024

Rekord, který nechcete. Číňanka prohrála 22. duel v řadě

Čínská tenistka Šuaj Čang vytvořila smutný rekord na okruhu WTA, když na turnaji v Cincinnati prohrála 22. zápas v řadě.

Šuaj Čang.

Šuaj Čang.
Zdroj: X

• Šuaj Čang.
  • Zdroj: X

Psal se 31. leden 2023 a dnes pětatřicetiletá veteránka vyhrála svůj zatím poslední zápas na profesionálním okruhu. V Lyonu přehrála Američanku Brengle, od debaklu s Marynou Zanevskou (2:6, 0:6) na stejném turnaji ale jako by byla zakletá. Během hrůzné série vyhrála jen šest setů a propadla se do sedmé stovky žebříčku WTA, přitom loni jí patřilo 22. místo. Během krize jí porazily i Češky Karolína Plíšková nebo Tereza Martincová.

Číňanka má zajímavý tenisový životopis - dvakrát hrála čtvrtfinále grandslamu, na odměnách vydělala v přepočtu 230 milionů korun. Jenže přítomnost je pro Číňanku děsivá - prohrou v prvním kole na turnaji v Cincinnati s Ruskou Šnajderovou (1:6 a 4:6) překonala rekord, který držel Američan Vince Spadea (21 porážek v řadě). Náplastí může pro Šuaj Čang být skutečnost, že se jí daří alespoň ve čtyřhře, kde je 61. na světě.