Rakousko zpustošily povodně

Povodně v Rakousku zdevastovaly obce a ochromily dopravu.

profimedia-0880272301

Následky povodní ve Štýrsku.
Zdroj: Profimedia

  • Následky povodní ve Štýrsku.
  • Zdroj: Profimedia

O víkendu zasáhly Rakousko vydatné srážky a následné záplavy, které způsobily rozsáhlé škody. Rozvodněné řeky strhávaly auta, ničily domy a záchranáři museli evakuovat obyvatele vrtulníky. Silné deště způsobily záplavy, které zničily nebo znemožnily přístup k několika volebním místnostem, zejména ve Štýrsku, provincii na hranici se Slovinskem.

Mimo jiné byly zasaženy volební místnosti v Deutschfeistritzu severně od Grazu a v okrese Hartberg-Fürstenfeld. Místní úřady přesunuly volební místnosti na náhradní místa, aby voliči mohli bez problémů hlasovat. O nových volebních místech byli voliči informováni prostřednictvím sociálních sítí a pouličních cedulí.

Nejdramatičtější situace byla v Burgenlandsku, byla na pomoc povolána armáda. Přívalové deště zasáhly vesnice, z nichž záchranáři museli evakuovat asi 50 lidí. Evakuace byla nutná i v pečovatelském domě v Neudau ve Štýrsku, kde bylo přemístěno čtyřicet obyvatel. Úřady uzavřely některé silnice, odstranění škod bude trvat týdny.

Ve Štýrsku sesuv půdy zablokoval dálnici A9 u města Übelbach. Na odklízení pracuje dvacet nákladních automobilů a sedm bagrů, dálnice zůstane uzavřená minimálně do příštího víkendu. U Leobenu zemřel 36letý bagrista při likvidaci škod, když se převrátil s bagrem do potoka. Sesuv půdy zasáhl také dálnici A2 poblíž Grazu, což vedlo k jejímu dočasnému uzavření na obou stranách v neděli. Tyrolsko postihly lokální sesuvy půdy po přívalových deštích a krupobití. V Dolních Rakousích hasiči vyjížděli ve 40 případech k odčerpávání vody ze zaplavených domů.

Autor: Šimon Mitro

Související

Polizei_VW-Touran_03
Krimi

Nechutný případ obtěžování dětí na koupališti. Afghánci jsou už ve vazbě

441867104_841403017808134_2435215676969649954_n
Domácí

Válek vytáhl do boje proti Němcům. Vadí mu půlroční zadržování léků

profimedia-0882617687
Zahraniční Video

USA spalují vedra. Kalifornie hlásí rozsáhlé požáry

mbappe zraněn.jpg
Fotbal EURO 2024

Francie svou sílu neukázala. Neuspokojivý výkon umocnilo zranění Mbappého