pondělí 16. září 2024

První titul. Nosková zvládla finále v Monterrey, v turnaji neztratila ani set

Devatenáctiletá Češka porazila o čtyři roky starší Novozélanďanku Sunovou 7:6 a 6:4 a připsala si v generálce na US Open páté vítězství v řadě

• Na třetí pokus. Linda Nosková byla ve finále na okruhu WTA již potřetí, v Monterrey to konečně klaplo.

Linda Nosková získala premiérový titul na okruhu WTA. V mexickém Monterrey porazila ve finále ´pětistovkového´ turnaje Lulu Sunovou 7:6 a 6:4 a oplatila jí tak týden starou porážku ze Cincinnati.

Zápas s Novozélanďankou začal ztrátou podání z každé strany, poté si obě tenistky svůj servis udržely až do zkrácené hry. Devatenáctiletá Češka ale musela za stavu 3:3 a 5:5 odvracet čtyři brejkboly. V tiebreaku při skóre 4:6 dokonce čelila dvěma setbolům, čtyřbodovou šňůrou ale první set otočila ve svůj prospěch.

Ve druhé sadě rodačka ze Vsetína odskočila na 4:2 a poté už duel zakončila čistou hrou a esem. Nechytatelná podání byla přitom největší zbraní Sunová, která jich nadělila Češce 13.

Nosková cestou k titulu dokázala porazit pět soupeřek bez jediné ztráty setu a výborně se tak naladila na US Open. V něm narazí v prvním kole na nasazenou Kazašku Julii Putincevovou.