Propaganda za odpadky. Jižní Korea obnoví hlášení na hranicích

Propagandistické vysílání je slyšet zhruba 20 kilometrů do severokorejského území. Ampliony začnou fungovat po šesti letech klidu.

GPnkOHmWoAADbr9

jižní Korea znovu spouští propagandistické vysílání.
Zdroj: X

  • jižní Korea znovu spouští propagandistické vysílání.
  • Zdroj: X

Po šesti letech se na 38. rovnoběžce, konkrétně na hranici Severní a Jižní Koreje, znovu rozeřvou ampliony. Jihokorejská vláda tak reaguje na balóny s odpadem, které na území tohoto státu poslal jeho severní soused, komunistická KLDR. Vysílání by podle Soulu mělo začít co nejdříve a jihokorejský vláda doufá, že svým poselstvím "míru a naděje" zasadí Pchjongjangu tvrdou ránu. Zároveň však od režimu Kima Čong-una očekává další odvetné kroky.

Severní Korea posílá stovky balonu s odpadky a exkrementy na území svého jižního souseda už přes týden. Vše vyvrcholilo obrovskou akcí o končícím víkendu, kdy Pchjongjang rovněž oznámil, že tímto způsobem reaguje na akci Soulu, kdy posílala pro změnu na jeho území balóny s letáky kritizující režim Kima Čong-una, dolarovými bankovkami či hudebními a filmovými videi.

Nepřátelství obou zemí trvá už několik desítek let, od války v letech 1950 až 1953, která znamenala první střety mezi západními zeměmi a státy ve sféry vlivu Sovětského svazu. Od té době jsou obě země ve válečném stavu, protože tehdejší válka skončila pouze příměřím a ne podpisem mírové smlouvy.

Autor: Jan Skala

Související

kontejnery
Domácí AI

Chytrý svoz odpadu bude mít v Praze na starosti umělá inteligence

czNmcy1wcml2YXRlL3Jhd3BpeGVsX2ltYWdlcy93ZWJzaXRlX2NvbnRlbnQvbHIvZmwzODU5MTc3NDE4MC1pbWFnZS1rcDJld291ZS1remVsMHFvNi5qcGc
Zahraniční

Provokace pokračují. Severokorejští vojáci jsou už potřetí za demarkační linií

profimedia-0883066902
Zahraniční

Putin podepsal s KLDR obrannou dohodu. Pro stejnou dorazil do Vietnamu

profimedia-0882776504
Zahraniční

Ulice Pchjongjangu zdobí Putinovy portréty. Ruský vůdce je v KLDR