sobota 22. února 2025

Přijímačky na střední školy lze podávat do 20. února

Uchazeči o studium na středních školách budou mít čas na podání přihlášek do 20. února, a to jak elektronicky, tak i tradičně v papírové podobě.

profimedia-0956018342

Ministr školství Mikuláš Bek
Zdroj: Profimedia

  • Ministr školství Mikuláš Bek
  • Zdroj: Profimedia

Ministr školství Mikuláš Bek a ředitelka Cermatu Barbora Rosůlková představili podrobnosti k přijímacímu řízení na střední školy pro letošní rok. Očekává se, že se do přijímacích zkoušek zapojí více než 100 tisíc žáků devátých tříd základních škol, což je podobně silný ročník jako v minulém roce. Elektronický systém pro podávání přihlášek se otevře rodičům a žákům o půlnoci z 31. ledna na 1. února, přihlášky budou možné podávat až do 20. února.

Uchazeči budou moci podávat přihlášky elektronicky přes systém DiPSy, případně papírově s podporou elektronického systému nebo zcela papírově. Stejně jako v předchozím roce si žáci mohou podat až pět přihlášek – tři do oborů bez talentové zkoušky a dvě do oborů s talentovou zkouškou. Celý proces organizuje Cermat, který zajišťuje i technickou podporu pro elektronické přihlášky.

Termíny pro jednotné přijímací zkoušky byly stanoveny na 11. a 14. dubna pro maturitní obory a 15. a 16. dubna pro šestiletá a osmiletá gymnázia. Novinkou je, že žáci, kteří se ucházejí o obory s talentovou zkouškou, podávají přihlášku stejně jako ostatní žáci a termíny zkoušek se posouvají na období mezi 17. březnem a 23. dubnem. Navíc si uchazeči mohou vyzkoušet testy nanečisto v aplikaci TAU, která je zdarma dostupná, a to ještě před podáním přihlášek.

Autor: Šimon Mitro

Související

nemocnice
Domácí Zdraví

Více zdravotníků pro Česko. Vláda podpoří vzdělávání nelékařských profesí

Petr Pavel
Domácí Školství

Prezident Pavel kritizuje proces schvalování novely vysokoškolského zákona

profimedia-0958897231
Domácí Školství

Hlídačkovné neprošlo. Novela vysokých škol přesto přináší zásadní změny

Školáci
Domácí

Extra termín pro zápis ukrajinských dětí do škol? Nepřijatelné, míní ombudsman