Pražský Hilton je znovu na prodej. Cena dosahuje astronomické částky

Největší hotel v České republice by mohl změnit majitele. Desítky potenciálních zájemců už dostaly nabídku na jeho koupi.

Hilton_prague_bush_2007_1913 (1)

Hotel Hilton v pražském Karlíně je znovu na prodej.
Zdroj: Wikimedia Commons

  • Hotel Hilton v pražském Karlíně je znovu na prodej.
  • Zdroj: Wikimedia Commons

Prodávat se pražský hotel Hilton měl už před deseti lety, ale soudní spory jeho majitele, zkrachovalého irského magnáta Seana Quinna se správci svého portfolia a následná pandemie, veškeré zamýšlené transakce zastavily. A přestože se hotelu podařilo v roce 2022 znovu vygenerovat zisk a vrátit se tak na předpandemická čísla, nabízí Quinnovo impérium pražskou stavbu k prodeji znovu. Tentokrát už to ale vypadá, že celý kontrakt dojde do svého finále a to i přesto, že se nyní prodává za sumu dvakrát tak vysokou než před deseti lety.

Tentokrát za něj prodejce požaduje 300 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 7,5 miliardy korun. Vlastníci už nabídku s touto cenou rozeslali desítkám potenciálních zájemců.

Hotel, který se začal stavět v 80. letech, stojí na Rohanském nábřeží v pražském Karlíně a je největší stavbou svého druhu v České republice. Nabízí bezmála 800 pokojů, 11 pater a sedm tisíc metrů čterečních konferenčních prostor s největším konferenčním sálem pro 1 500 lidí.

Autor: Jan Skala

Související

Mládě orangutana narozené 2. května je sameček.
Domácí Fauna

Mládě orangutana v Zoo Praha je sameček. Jméno určí veřejnost

oroqxdvchuwjokjhnndhjkjzzncfodxfporof
Domácí

Silničáři nestihnou opravu Barrandovského mostu do konce prázdnin

Noví lední medvědi v Zoo Praha.
Domácí Fauna

Pražská zoo má dvojčata ledních medvědů

Nový RegioPanter na trati Praha - Kralupy nad Vltavou.
Domácí

Nový RegioPanter křižuje Středočeský kraj