Pražské jaro začalo. Dvojkoncert Má vlast uvedli Berlínští filharmonikové

Praha bude následující tři týdny žít vážnou hudbou. Berlínští filharmonikové odstartovali interpretací Smetanovy Mé vlasti 79. ročník Pražského jara.

GNeDgznXgAA2qSc

Letos Smetanovu Mou vlast zahráli Berlínští filharmonikové.
Zdroj: X

  • Letos Smetanovu Mou vlast zahráli Berlínští filharmonikové.
  • Zdroj: X

Dvojkoncertem jednoho z nejslavnějších děl Bedřicha Smetany, Má vlast, odstartoval včera a dnes 79. ročník festivalu vážné hudby Pražské jaro. To je, jako již tradičně, jednou z nejstěžejnějších akcí české kultury pro daný rok. Letos je o to výjimečnější, že o interpretaci Smetanovy klasiky v pražském Obecním domě, se postaral orchestr, který je považován za jeden z nejlepších na světě. Mou vlast totiž zahráli Berlínští filharmonikové v čele s ruským šéfdirigentem Kirillem Petrenkem.

Do Prahy se během nadcházejících tří týdnů sjedou nejlepší orchestry z celé Evropy. Představí se například Orchestra dell'Accademia Nazionale di Santa Cecilia a Filharmonický orchestr milánské opery La Scala, z Nizozemska dorazí Amsterdam Baroque Orchestra & Choir, z Belgie legendární Collegium Vocale Gent a Francie vyšle své želízko v ohni v podobě Orchestre Philharmonique de Radio France. Nově se letos také otevírá program pro mladé publikum nazvaný StringTEEN.

Festival Pražské jaro vznikl v roce 1946, kdy si nad ním převzal záštitu prezident Edvard Beneš. Má vlast v jeho úvodu zní od roku 1952.

Autor: Jan Skala

Související

Mládě orangutana narozené 2. května je sameček.
Domácí Fauna

Mládě orangutana v Zoo Praha je sameček. Jméno určí veřejnost

oroqxdvchuwjokjhnndhjkjzzncfodxfporof
Domácí

Silničáři nestihnou opravu Barrandovského mostu do konce prázdnin

Noví lední medvědi v Zoo Praha.
Domácí Fauna

Pražská zoo má dvojčata ledních medvědů

Hilton_prague_bush_2007_1913 (1)
Ekonomika

Pražský Hilton je znovu na prodej. Cena dosahuje astronomické částky