Pražská „S“ v Mol Cupu nezaváhala

Ze hry jsou Slovácko, Teplice a Pardubice. Brnu lepší los nepomohl.

Gólman Sparty Vojtěch Vorel měl těžkou práci.

• Gólman Sparty Vojtěch Vorel měl těžkou práci.

Sparta i Slavia postoupily do osmifinále fotbalového Mol Cupu. „Výkon, který jsme předvedli, nebyl takový, jaký jsme si představovali,“ konstatoval sparťanský trenér Brian Priske po výhře 1:0 před 1.700 diváky v brněnské Líšni.

Na slávisty přišly o šedesát kilometrů dál – v Kroměříži – dokonce čtyři tisíce lidí. Viděly prohru domácích 0:2. „Byl to pěkný zápas v krásné atmosféře. Oproti derby to byl takový balzám na duši,“ řekl kapitán vítězů Stanislav Tecl.

Největším překvapením dosavadního průběhu třetího kola je domácí porážka Slovácka 3:4 s pražskou Duklou gólem ve třetí minutě nastavení.

Nečekané jsou i prohry Teplic 0:1 ve Vyškově a Pardubic ve Velvarech (1:1, na penalty 4:5).

Zbrojovce Brno nepomohl ani lepší los, o který požádala vzhledem k chybě v nasazení. Opava ji doma zdolala 3:2, přičemž vedla 3:0.

Baník Ostrava zvítězil v Zápech 2:1 brankou v sedmé minutě nastavení, Hradec Králové 1:0 v Jihlavě a Jablonec v Domažlicích 5:4 na penalty (1:1).

Autor: Jakub Holý
Zdroj: molcup.cz