Policista omráčil 95letou důchodkyni taserem. Po týdnu zemřela

Pětadevadesátiletá Australanka zemřela po postřelení taserem. Policista na ni vystřelil, když se k němu blížila s chodítkem a nožem v ruce.

taser

Ilustrační foto.
Zdroj: Flickr

  • Ilustrační foto.
  • Zdroj: Flickr

V australském domově důchodců došlo k tragické události. Tamní 95letou důchodkyni Clare Nowland trpící demencí omráčil policista paralyzérem, po týdnu od incidentu žena zemřela. Policista omráčil drobnou důchodkyni, když k němu kráčela s chodítkem a nožem na steaky v ruce. Policista tvrdí, že ji opakovaně vybízel, aby nůž upustila, ale žena neuposlechla.

Nowland po omráčení paralyzérem spadla na zem a poranila si hlavu. Policista byl obviněn z nedbalostního způsobení velké tělesné újmy, napadení způsobující skutečné tělesné zranění a běžného napadení. Tyto obvinění budou pravděpodobně po smrti ženy ještě zpřísněny.

Policista spolu se svým kolegou přijel do domova důchodců, který se specializuje na péči o pacienty s vyššími potřebami, včetně demence, na žádost personálu, který na polici nahlásil, že Nowland vzala z kuchyně nůž na steaky.

Smrt důchodkyně zařpíčinila pobouření veřejnosti. Násilí proti staré a oslabené ženě vyvolalo v Austrálii debatu o používání paralyzérů policií v takovýchto situacích a o odbornosti personálu péče o seniory. Policie může používat paralyzéry jen, když jsou v ohrožení na životě.

Autor: Šimon Mitro

Související

tsunami
Zahraniční

V jižním Pacifiku hrozí tsunami

klokan
Zahraniční

V Austrálii je více klokanů než lidí. Vláda vyzývá k jejich střílení

australanka
Zahraniční

Abstinentce uvízlé v buši zachránila život lahev vína

Melbourne
Zahraniční

Melbourne předběhlo Sydney. Kvůli změnám v městských mapách