čtvrtek 13. června 2024

Policista omráčil 95letou důchodkyni taserem. Po týdnu zemřela

Pětadevadesátiletá Australanka zemřela po postřelení taserem. Policista na ni vystřelil, když se k němu blížila s chodítkem a nožem v ruce.

taser

Ilustrační foto.
Zdroj: Flickr

  • Ilustrační foto.
  • Zdroj: Flickr

V australském domově důchodců došlo k tragické události. Tamní 95letou důchodkyni Clare Nowland trpící demencí omráčil policista paralyzérem, po týdnu od incidentu žena zemřela. Policista omráčil drobnou důchodkyni, když k němu kráčela s chodítkem a nožem na steaky v ruce. Policista tvrdí, že ji opakovaně vybízel, aby nůž upustila, ale žena neuposlechla.

Nowland po omráčení paralyzérem spadla na zem a poranila si hlavu. Policista byl obviněn z nedbalostního způsobení velké tělesné újmy, napadení způsobující skutečné tělesné zranění a běžného napadení. Tyto obvinění budou pravděpodobně po smrti ženy ještě zpřísněny.

Policista spolu se svým kolegou přijel do domova důchodců, který se specializuje na péči o pacienty s vyššími potřebami, včetně demence, na žádost personálu, který na polici nahlásil, že Nowland vzala z kuchyně nůž na steaky.

Smrt důchodkyně zařpíčinila pobouření veřejnosti. Násilí proti staré a oslabené ženě vyvolalo v Austrálii debatu o používání paralyzérů policií v takovýchto situacích a o odbornosti personálu péče o seniory. Policie může používat paralyzéry jen, když jsou v ohrožení na životě.

Autor: Šimon Mitro

Související

profimedia-0873522244
Zahraniční

Austrálie a Nový Zéland evakuují své občany z Nové Kaledonie kvůli nepokojům

shark 2
Zahraniční Technologie

USA a Austrálie odhalila revoluční bojové mořské drony. Vypadají jako žralok a rejnok

profimedia-0864437304
Krimi Video

Masakr v Sydney: Muž s nožem zavraždil šest lidí, dalších 12 zranil. Šel po ženách

smog v Indii
Zahraniční

Většina nejznečištěnějších měst je v Indii