Počet podvodů v online prostředí neklesá, naopak policejní tísňové linky pravidelně hlásí nové případy lidí, kteří přišli o své peníze kvůli důvěřivosti a falešným slibům. Přestože policie neustále varuje před riziky, mnoho lidí se stále nechá oklamat nabídkami snadného zisku či falešnými „bankéři“ a „policisty“.
Typickým trikem je volání podvodníků, kteří přesvědčí oběti k poskytnutí vzdáleného přístupu do počítače nebo internetového bankovnictví. Pak z účtů vybírají velké sumy, které podle pokynů oběti posílají na různé „bezpečné“ účty, často do bitcoinmatů nebo falešných bankovních schránek. Někteří podvodníci používají i scénáře s falešnými úvěry, které mají obětem „zachránit“ finance, ale ve skutečnosti je připraví o desítky až stovky tisíc korun.
Policie zdůrazňuje, že banka ani policie nikdy nebudou žádat o nestandardní převody peněz, přístup k účtu ani instalaci programů pro vzdálený přístup. Vždy platí, že je nutné být velmi obezřetný, neprozrazovat osobní údaje a v případě podezření neprodleně kontaktovat policii nebo svou banku. Vidina rychlého zbohatnutí často končí velkou ztrátou.