Antropologové společně s kriminalisty, lékaři, archiváři a knihovníky učinili velký objev. Identifikovali ostatky dosud neznámého člověka jako Jana Františka Löwa z Erlsfeldu, který žil v letech 1648 až 1725. Šlo o významného barokního lékaře, šlechtice a také čtyřnásobného rektora Univerzity Karlovy. Letos uplynulo přesně 300 od jeho úmrtí a zároveň sto let od narození profesora Emanuela Vlčka, který se o identifikaci Löwa pokoušel už v roce 1971.
K identifikaci došlo v rámci revize kosterního materiálu uloženého ve sbírkách Národního muzea. Část ostatků se do sbírky dostala už v roce 1971, další části v letech 1999 a 2000. Odborníci však předpokládali, že jde o běžné ostatky. Až nový výzkum odhalil, že by mohlo jít právě o Löwa, osobního lékaře knížete Jana Adolfa I. ze Schwarzenbergu a císařského dvora a autora první české učebnice soudního lékařství.
Hlavní roli sehrála osteologická analýza, tedy vědecké zkoumání kostí, které umožňuje získat informace o věku, výšce, pohlaví, zdravotním stavu nebo životním stylu. Kromě toho antropologové využili i metodu superprojekce, která se používá k identifikaci neznámých lidských ostatků, zejména lebek, porovnáním jejich anatomických znaků s dochovanými portréty nebo fotografiemi.