Pár podstoupil několik pokusů o umělé oplodnění. Muž však trpěl azoospermii – vzácným onemocněním, kdy v ejakulátu nejsou téměř žádné spermie. Obrat nastal, když se partneři rozhodli navštívit Centrum pro plodnost na Kolumbijské univerzitě, která vyvinula metodu s názvem STAR. Ta využívá umělou inteligenci k nalezení skrytých spermií. V prosinci se má páru narodit jejich vytoužený potomek. Bude prvním miminkem, kterému pomohla na svět AI.
Vědci umělou inteligenci za pět let práce naučili, jak živá spermie vypadá. Ta ji díky tomu dokáže ve vzorku odhalit mnohem lépe než lidské oko. Program pracuje tak, že vysokorychlostní kamera pořídí za hodinu víc než osm milionů snímků vzorků. Zachytí tak tedy i nepatrný pohyb. Pokud spermii program identifikuje, izoluje jí do malé kapky kapaliny, která jí oddělí. Poté ji laboranti připraví k umělému oplodnění odebraného vajíčka.
Běžný vzorek zdravého muže obsahuje stovky miliónů spermií, pokud ale trpí azoospermií, můžou se jich ve vzorku pohybovat i míň než desítky.