čtvrtek 19. září 2024

Plzeň zvládla i odvetu a má jistotu základní skupiny v pohárové Evropě

Viktoria se ve čtvrtém předkole Evropské ligy střetne se skotským Heart of Midlothian

• Rozhodl. Daniel Vašulín dal vítězný gól a posunul Plzeň do čtvrtého předkola Evropské ligy.

Splněno. Plzeň využila domácího prostředí a ve Štruncových sadech porazila Kryvbas 1:0. A protože Viktoria dokázala v prvním duelu v Košicích ukrajinského soka přetlačit 2:1, postupuje již do čtvrtého předkola Evropské ligy. Tam ji čeká skotský Heart of Midlothian, první utkání je na programu již za týden.

V nervózní první půli byli o trochu lepší Ukrajinci. Bombu doprostřed brány ale vytěsnil Tvrdoň, na druhé straně Vašulín zblízka hlavou přestřelil branku.

Klid pro domácí přinesla 52. minuta. Kopic na pravé straně neodcentroval, ale našel po zemi Šulce a jeho centr zblízka hlavou umístil do sítě Vašulín. Potom si již Viktoria zbytek zápasu zkušeně pohlídala a zaslouženě postupuje dál.