sobota 25. května 2024

Plzeň získala další posilu z Vyškova

Fotbalová Plzeň ohlásila novou posilu. Viktoria podepsala smlouvu s tožským útočníkem.

Idjessi Metsoko

Idjessi Metsoko
Zdroj: FC Viktoria Plzeň

  • Idjessi Metsoko
  • Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Viktoria Plzeň ohlásila těsně před uzavřením přestupního termínu pro české profesionální kluby novou posilu. Tožský fotbalista Idjessi Metsoko posílí plzeňský útok. Na západě Čech podepsal smlouvu na tři a půl roku.

„Věříme, že se v našem týmu velmi rychle aklimatizuje i díky tomu, že se v kabině setká se svým bývalým spoluhráčem z Vyškova Cheickem Souarém. Ve Vyškově předváděl vynikající výkony a nyní by na ně měl navázat i v našem dresu,“ sdělil ředitel klubu Daniel Kolář.

Metsoko přestoupil do české soutěže teprve na začátku sezony. Do druholigového Vyškova přišel z francouzského Auxerre. Za Vyškov odehrál šestnáct utkání a vstřelil devět gólů. Ve vyškovských vodách lovila Plzeň už potřetí. Před tožským útočníkem přivedla na západ Čech obránce Samuela Dweha a záložníka Cheicka Souarého

„Nabídka Viktorky mě hodně potěšila a neváhal jsem. Jdu do velkého klubu, který pravidelně hraje evropské poháry a má ty nejvyšší ambice. Je to pro mě další krok v kariéře a obrovská výzva,“ okomentoval podpis smlouvy Metsoko.

Zdroj: fcviktoria.cz

Související

Xavi Hernandez
Fotbal

Xavi v Barceloně nakonec končí

Jaroslav Hejkal přichází do Vršovic
Fotbal Fortuna Liga

Hejkal míří z Hradce do Ďolíčku

Sparta slaví double.
Fotbal MOL Cup

Sparta slaví double, Plzeň dohrávala finále v deseti

Brian Priske dovedl Spartu k obhajobě titulu.
Fotbal MOL Cup

Sparta chce double, v cestě stojí Plzeň