pátek 4. října 2024

Plzeň si po nevýrazném výkonu rozdělila body s Ludogorcem

Fotbalisté Plzně remizovali v bezbrankovém utkání druhého kola Evropské ligy s Ludogorcem Razgrad.

Lukáš Kalvach v utkání s Ludogorcem.

Zdroj: STR / AFP / AFP / Profimedia

• Lukáš Kalvach v utkání s Ludogorcem.
  • Zdroj: STR / AFP / AFP / Profimedia

Poté co minulý týden vybojovala fantastickou remízu 3:3 na hřišti bundesligového Frankfurtu vstupovala Viktoria Plzeň do druhého utkání ligové fáze Evropské ligy proti Ludogorci Razgrad jako favorit. Bulharský tým naopak na úvod doma podlehl v jednoznačném utkání pražské Slavii 2:0.

Nicméně první minuty zápasu ve Štruncových sadech žádnou velkou dominanci domácího celku nepřinesly. K vidění byl spíš opatrný fotbal z obou stran, přičemž největší šanci zaznamenal po necelé půlhodině hry Václav Jemelka. Jeho hlavička ovšem skončila v náruči gólmana Bonmanna.

Krátce po změně stran fanouškům v Plzni zatrnulo, když právě Jemelka zahrál ve vápně rukou a Ludogorec dostal výhodu pokutového kopu. K velké úlevě většiny návštěvníků vyprodané Doosan Areny však Jedlička nepříliš důraznou ránu kapitána Ludogorce Piotrowskiho vystihl.

Následovala slibná pasáž, v níž Plzeň několikrát zahrozila. Nejblíže gólu byl v 73. minutě Vašulín, ale jeho ránu z otočky zastavila tyč.

S přibývajícími minutami hosté kouskovali hru a šli si za jednobodovým ziskem. To se jim nakonec podařilo i navzdory pokusu Lukáše Kalvacha v nastavení, který jen těsně přeletěl břevno.

Hosté tak odjíždějí spokojenější, zatímco Plzeň bude remízu považovat spíše za ztrátu.

FC VIktoria Plzeň - PFK Ludogorec Razgrad 0:0 (0:0)

Karty: 79. Šulc (PLZ) – 90+3. Son (LUD), 90+3. Rick (LUD)

Držení míče: 51 % : 49 %.

Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 5:0. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:13.