pátek 17. května 2024

Plzeň otočila derby a ukončila sérii proher

Hokejisté Plzně v rámci 43. kola Tipsport extraligy přivítali západočeské rivaly z Karlových Varů. Výhrou 4:3 ukončili sérii šesti proher.

Hokejisté Plzně slaví v utkání proti Karlovým Varům

• Hokejisté Plzně slaví v utkání proti Karlovým Varům

Plzeň v posledním kole před reprezentační pauzou přivítala své věčné rivaly z Karlových Varů. A jak se dalo očekávat, diváci v plzeňské aréně byli svědky napínavého hokeje plného gólů i potyček.

Skóre utkání otevřeli ve 13. minutě hosté, ale na Beránkovu přesilovkovou trefu dokázal rychle odpovědět plzeňský Malák. Nicméně ještě před koncem druhého členství Karlovy Vary už zase vedly, když se ve vlastním oslabení prosadil Procházka.

Domácí ale ukázali větší odhodlání a v závěrečné třetině po gólech Schleisse a Bučka zápas znovu otočili. Když pak přidal čtvrtou branku Lasskso, zmohla se Energie už jen na kontaktní branku, kterou v poslední minutě zaznamenal Gríger.

Po závěrečném hvizdu došlo ještě na šarvátku, za níž byl na straně domácích potrestán Holešinský a na straně hostů Stříteský.

„Bylo to hrozně těžké utkání. Celkově to vyrovnané, my jsme museli dvakrát dotahovat. Před třetí třetinou jsme pohrávali 1:2, hrozně těžká situace pro nás, takže velký kredit pro tým do kabiny. Bylo to vyhecované, oba týmy body potřebují, my jsme strašně rádi za vítězství,“ uvedl pro klubový web trenér Plzně Petr Kořínek.

HC ŠKODA PLZEŇ – HC ENERGIE KARLOVY VARY 4:3 (1:2, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 14. Malák (Lev, Zámorský), 42. Schleiss (Lev, Holešinský), 54. Bučko (Holešinský, Laakso), 56. Laakso (Lev) – 13. O. Beránek (Hladonik), 20. O. Procházka (Koffer, Bartejs), 60. Gríger.

Výsledky dalších utkání 43. kola Tipsport ELH

HC SPARTA PRAHA – RYTÍŘI KLADNO 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. P. Kousal (Konečný), 14. Mozík (Kempný, Řepík), 20. Forman (Kempný, Irving), 25. D. Vitouch (Krejčík, Hrabík), 58. Horák (Krejčík, Buchtele) – 22. Martenet (Bláha, Smoleňák), 35. Tralmaks (Smoleňák, Klepiš), 48. Klepiš (Sideroff).

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC OCELÁŘI TŘINEC 2:6 (2:1, 0:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Kotala (Šoustal, Krieger), 3. Lakatoš (Rihards Bukarts) – 18. M. Roman (M. Růžička, J. Jeřábek), 28. M. Roman (M. Růžička, Voženílek), 33. Nestrašil (Voženílek, J. Jeřábek), 38. J. Jeřábek (M. Roman, Adámek), 40. Hrehorčák (Nedomlel, Dravecký), 43. L. Hudáček.

MOUNTFIELD HK – BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Miškář (Blain, Estephan), 5. Šťastný (Estephan, Okuliar), 47. Tamáši (Jank), 53. Perret (Pláněk, Okuliar).

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC VERVA LITVÍNOV 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 8. Galvas (Flynn, Filippi), 17. Rychlovský (Filippi), 37. Faško-Rudáš (Filippi, McCoshen), 49. Faško-Rudáš (Filippi, Melancon), 54. Filippi (Rychlovský), 55. Birner (Šír) – 26. Zygmunt (Kirk), 26. Koblasa (Jaks).

HC OLOMOUC – HC DYNAMO PARDUBICE 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Nahodil (Bambula, Rutar), 22. Sirota (Klimek, Rutar) – 43. Hyka (Radil, Čerešňák).

HC KOMETA BRNO – BK MLADÁ BOLESLAV 2:3 v prodloužení (1:0, 1:0, 0:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Okál, 26. Vincour (Gazda) – 46. Hradec (Lintuniemi), 60. Pyrochta, 63. Lintuniemi (Järvinen).

Zdroj: hcplzen.cz