Plzeň našla střelce a odmítla Baníku přenechat třetí místo

Chance liga pokračuje 12. kolem. V něm zvítězila Plzeň v Ostravě a Sparta doma odolala Liberci.

Prince Kwabena Adu vstřelil dva góly Baníku.

Zdroj: ČTK / Ožana Jaroslav

• Prince Kwabena Adu vstřelil dva góly Baníku.
  • Zdroj: ČTK / Ožana Jaroslav

Šlágr sobotního programu fotbalové Chance ligy hostil Baník Ostrava, na jehož hřiště zavítala Plzeň. V případě výhry by domácí mohli vystřídat hosty na třetí příčce průběžné tabulky za Slávií a Spartou, čímž by potvrdili svůj skvělý vstup do sezony.

Naděje početných fanoušků Baníku ovšem už pět minut po úvodním hvizdu zchladil ghanský útočník Plzně Princ Adu, který přeloboval Markoviče.

Po půlhodině hry mohli Západočeši svůj náskok zvýšit, ale VAR pro hodně dlouhém přezkoumání jejich branku branku odvolal. Ještě před poločasem se nicméně fanoušci Plzně dočkali. Milan Havel přesně umístil centr na hlavu střelce první branky Prince Adua a ten přidal svůj druhý gól v zápase.

Ve druhém poločase svěřenci trenéra Hapala zvýšili tempo a snažili se odvrátit první domácí prohru v sezoně. Gól ale dali až tři minuty před koncem základní hrací doby a to už bylo na obrat pozdě. Navíc o dvě minuty později pojistil dvoubrankovou výhru Plzně Erik Jirka.

„Taktiku jsme měli postavenou na rychlém přechodu. Střel jsme sice měli méně, ale efektivita byla na naší straně a zvládli jsme to. Hráli jsme dobře, měli jsme zajímavé situace. Zápas dle mého rozhodovaly odražené míče,“ hodnotil po zápase trenér Plzně Miroslav Koubek, který také ocenil výkony Baníku v letošní sezoně.

FC Baník Ostrava - FC Viktoria Plzeň 1:3 (0:2)

Branky: 87. Šín (Tanko) – 5. Adu (Sojka), 43. Adu (M. Havel), 89. Jirka (Cadu)

Karty: 88. Chaluš (OVA) – 17. M. Havel (PLZ)

Držení míče: 58 % : 42 %.

Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 10:3. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:15.

V dalších sobotních utkáních Chance ligy vyhrála Sparta nad Libercem 2:1, Dukla stejným poměrem doma zvítězila nad Pardubicemi a Olomouc remizovala v Hradci Králové.