čtvrtek 12. září 2024

Plzeň díky gólu v nastavení pojede do Skotska v lepší pozici

Viktoria Plzeň vstoupila do play-off Evropské ligy výhrou nad skotským týmem Heart of Midlothian 1:0.

Jon Mosquera zařídil jediný gól utkání.

• Jon Mosquera zařídil jediný gól utkání.

Fotbalisté Plzně vstoupili do závěrečného dvojzápasu, který je dělí od základní skupiny letošního ročníku Evropské ligy. Před domácími fanoušky přivítali skotský tým Heart of Midlothian.

První poločas nezačali domácí vůbec špatně a své soupeře dokázali přitlačit k vlastní brance, míč do ní ale ani Havel ani o chvíli později Šulc dostat nedokázali. Po úvodní půlhodině navíc postupně převzali iniciativu hosté a jen díky skvělému Tvrdoňovi neskončila Shankladnova rána ze 45. minuty v plzeňské síti.

Po změně stran byli znovu lepší Západočeši a Lukáš Červ s Pavlem Šulcem prověřili brankáře Gordona. Nicméně o gól se nakonec postaral až střídající Mosquera, který v šesté minutě nastavení svou aktivní hrou donutil obránce Hearts Oyegokeho sklepnout Dwehův centru do vlastní brány.

Plzeň tak poletí k odvetě do Edinburghu hájit jednobrankové vedení, které je pro ně rozhodně slibnější než remíza, o kterou v závěru evidentně usilovali Skotové.

Odveta je na programu 29. sprna na stadionu Tynecastle Park ve skotském hlavním městě Edinburghu.

Branky: 90+6. Oyegoke (vla.)

Karty: 69. Jemelka (PLZ), 86. Koubek (PLZ), 90+1. Kalvach (PLZ) – 22. Devlin (HEA), 36. Vargas (HEA), 90+8. Oyegoke (HEA)

Držení míče: 52 % : 48 %.

Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 11:3. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:7.