Plzeň chce od Škodovky vyhnat narkomany a bezdomovce

Plzeň si od výstavby bytového domu, což je první krok zamýšlené revitalizace, slibuje zklidnění situace kolem Centrálního autobusového nádraží. Jeho okolí je totiž oblíbeným místem narkomanů, opilců a bezdomovců.

F6m8-xRXYAATSpX

Takto by měla vypadat dnes nechvalně proslulá plzeňská čtvrť.
Zdroj: X

  • Takto by měla vypadat dnes nechvalně proslulá plzeňská čtvrť.
  • Zdroj: X

Oblast kolem Centrálního autobusového nádraží a areálu Škodovky je už léta v Plzni problematickou zónou. Prostory Husova náměstí a náměstí Emila Škody si totiž oblíbili bezdomovci a narkomani, kteří z místa udělali de facto vyloučenou čtvrť. To by se ale v blízké budoucnosti mělo změnit. Město totiž schválilo revitalizaci a proměnu celé této čtvrti a prvním krokem k tomu má být výstavba nového bytového domu, který by stál právě v prostoru mezi nádražím a Škodovkou.

V současné době se dokončuje architektonická studie, která by měla navrhnout bytový komplex celkem o šedesáti nájemních bytech a rozměrech 2+kk a 3+kk, V přízemí domu by měly být obchody a různé služby. Byty budou uzpůsobené i pro potřeby seniorů a zdravotně hendikepovaných. Po předložení studie zveřejní plzeňský magistrát i cenu celé akce včetně termínu dokončení.

Autor: Jan Skala

Související

futsal-vitez-20230512.jpg
Fotbal

Plzeň slaví historický titul

Vánoční tramvaj v Plzni
Domácí Vánoce

Plzeň rozzáří vánoční tramvaj. Bude jiná než v předešlých letech

Dálnice_D5_-_Tunel_Valík
Domácí

Dálnice D5 u Plzně se začala propadat. Opravy se ale dočká až příští rok

železnice
Domácí

Přestavby nádraží a modernizaci tratí pro rok 2024 představila Správa železnic