pondělí 16. září 2024

Plzeň a Liberec splnily povinnost, Olomouci výhru vystřílel Kliment

Kliment sestřelil Boleslav dvěma góly, Plzeň uklidnila penalta po půlhodině hry a Liberec konečně doma zabral

• Erik Jirka oslavuje úvodní trefu v Českých Budějovicích. Plzeň na jihu Čech vyhrála 3:0.

Nedělní odpoledne přineslo tři duely pátého kola Chance ligy. Olomouc přestřílela Mladou Boleslav 3:2 především díky střelecké potenci kanonýra Klimenta, Viktoria si odvezla očekávané tři body ze hřiště posledních Českých Budějovic po výhře 3:0 a Liberec doma konečně zabral a smetl Pardubice také 3:0.

V Olomouci znovu řádil znovuzrozený Jan Kliment. Nejdřív v nastavení první půle získal pro domácí vedení 2:1 a v nastavení v 94. minutě rozhodl přesnou hlavičkou o vítězství nad Mladou Boleslaví 3:2.

Plzeň nepředvedla v první půli na půdě posledních Budějovic v pozměněné sestavě oslnivý výkon, ale Jirka ve 31. minutě proměněnou penaltou Západočechy uklidnil a ve druhé části již Viktoria v pohodě dovedla zápas k jasnému vítězství.

Liberec v pikantním duelu s Pardubicemi, kdy Radoslav Kováč poprvé vedl Severočechy proti svému bývalému klubu, nasměroval k výhře krásnou střelou zdálky Christian Frýdek, další dvě trefy zasadil bývalému klubu Hlavatý. Pardubice v závěru nevyužily přesilovku ani pokutový kop.

Už v sobotu Hradec porazil Duklu 1:0, Slavia přetlačila Teplice dvěma góly v závěru 2:1, Sparta si odvezla stejnou výhru z Jablonce a Bohemians získal cenné tři body v Karviné také po vítězství 2:1.

Páté kolo Chance ligy uzavře duel Slovácka s Ostravou, začíná se od 20 hodin.

Chance liga, neděle, 5. kolo:

Olomouc - Mladá Boleslav 3:2 (2:1), branky: 21. Mikulenka, 45.+4 a 90.+4 Kliment - 34. Kušej, 48. Sakala

České Budějobice - Plzeň 0:3 (0:1), branky: 31. Jirka z penalty, 50. Cadu, 81. Kalvach

Liberec - Pardubice 3:0 (2:0), branky: 15. Frýdek, 36. a 64. Hlavatý

Zápasy v sobotu: Hradec - Dukla 1:0, Karviná - Bohemians 1:2, Slavia - Teplice 2:1, Jablonec - Sparta 1:2