pondělí 4. března 2024

Plíškovou nikdo nezastavil

Po čtyřech letech předvedla česká tenistka jízdu k titulu.

profimedia-0845699904.jpg

Ana Bogdan a Karolína Plíšková.
Zdroj: ČTK / imago sportfotodienst / Anca Tepei

  • Ana Bogdan a Karolína Plíšková.
  • Zdroj: ČTK / imago sportfotodienst / Anca Tepei

Bývalá světová jednička Karolína Plíšková je definitivně zpátky ve formě. Doslova si podmanila turnaj kategorie WTA 250 v rumunské Kluži. Neztratila ani set a ve finále porazila domácí Bogdan 6:4, 6:3.

„Cítím se úžasně, protože titul jsem získala po... no... prostě po pár letech,“ hlásila s úsměvem česká hvězda, od jejíhož přechozího zářezu uplynuly už čtyři roky.

Ve finále předváděla – stejně jako po celý turnaj – tenis, se kterým to dotáhla až na světový vrchol. Její údery byly agresivní, strojově přesné a občas i lišácké. Bylo znát, že si věří.

Její soupeřka věděla, že za pasivitu by si vysloužila kanára, a tak „do toho taky šla“. Její dravý výkon ještě umocnily šaty s šelmím vzorem.

Byla z toho přestřelka plná vítězných úderů, za které by se nestyděli ani nejlepší muži na světě. Jedním takovým česká ranařka ukončila zápas.

Teď se rychle přesune do katarského Dauhá. Tam se koná první letošní turnaj WTA 1000. Kateřina Siniaková už dokonce prošla do druhého kola. Chorvatku Vekič zdolala poměrem 7:5, 6:1.

Autor: Jakub Holý

Související

Menšík po vítězství nad Andym Murrayem
Tenis

Senzační Menšík porazil bývalou světovou jedničku

profimedia-0848268380.jpg
Tenis

Plíšková zdeptala další soupeřku

profimedia-0848268353.jpg
Tenis

Přišel den tenisových obratů

profimedia-0847079393.jpg
Tenis

Plíšková poslechla svoje tělo