pátek 20. září 2024

Plážoví volejbalisté vyhráli i druhý zápas ve skupině

David Schweiner a Ondřej Perušič zvítězili i ve svém druhém skupinovém utkání a mají jistý postup do vyřazovací části. Rakouskou dvojici porazili 21:18 a 21:13.

David Schweiner a Ondřej Perušič

• David Schweiner a Ondřej Perušič

Perušič se Schweinerem měli dnes budíček už před pátou hodinou ranní. Začátek zápasu proti rakouské dvojici byl v devět hodin. Ranní vstávání bylo na české dvojici v prvním setu znát. Papírově horší Rakušané hráli s Čechy vyrovnanou partii, přesto první set získali Češi pro sebe. Ve druhé sadě si úřadující mistři světa vytvořili náskok, který pomalu navyšovali a pohodlně druhý set vyhráli.

Čeští plážoví volejbalisté si po druhé výhře na olympijských hrách zajistili postup do vyřazovací části. O první místo ve skupině si zahrají s Brazilci Evandrem a Arthurem.

Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou naopak prohrály i svůj druhý zápas. Němkám Svenji Müllerové a Cinje Tillmannové podlehly 0:2.