čtvrtek 19. září 2024

Plavci Seemanová s Gracíkem na stovce do semifinále nepostoupili

Barbora Seemanová si další finále na olympijských hrách nepřipíše. Z rozplavby nepostoupil ani Daniel Gracík.

Barbora Seemanová na stovce

• Barbora Seemanová na stovce

Plavkyni Barboru Seemanovou nečekal lehký závod. Jen několik hodin po finálovém souboji na dvoustovce volným způsobem, ve kterém se umístila na šestém místě, ji čekala rozplavba na sto metrů ve stejné kategorii.

Česká plavkyně šla do závodu z šesté dráhy. Čtyřiadvacetiletá Seemanová neměla tak rychlý start jako při včerejší plavbě a do obrátky šla jako čtvrtá. Seemanová doplavala do cíle s časem 54,66 a o 1,16 sekundy zaplavala horší čas, než je její maximum. Seemanová skončila v rozplavbách celkově sedmnáctá a jako první nepostoupila do semifinále.

V rozplavbě neuspěl ani Daniel Gracík. Devatenáctiletý plavec se představil na stejné trati jako Seemanová, ale časem 49,65 sekundy zůstal daleko za postupem. Gracík obsadil 39. místo, k postupu do semifinále mu chyběla sekunda a 24 setin.